Pink Power Smoothie ile meme kanserine destek

Pink Power Smoothie ile meme kanserine destek

Pink Power Smoothie ile meme kanserine destek

BigChefs, “Pembenin Gücüne Siz de Katılın” sloganıyla meme sağlığına destek veriyor. BigChefs bu kapsamda, Kasım ayı boyunca verilen her Pink Power Smoothie siparişinin 5 TL’sini Meme Sağlığı Derneği’ne bağışlıyor.

BigChefs, kadın sağlığına destek vermek amacıyla Meme Sağlığı Derneği MEMEDER ile iş birliğine gitti.

Birleşmiş Milletlerin 5 küresel amacını sosyal sorumluluk varlık alanı olarak belirleyerek çevre ve insanlar için değer yaratmaya devam eden, Toprağın Kadınlarından Sofralara projesiyle 120’den fazla kadın çiftçinin ekonomik kalkınmasına destek sunan BigChefs, şimdi de kadın sağlığına katkı sunmak üzere kolları sıvadı.

Yoğurt, böğürtlen, taze çilek, frambuaz, muz, yulaf, fındık, ceviz, badem, süt ve baldan oluşan, en doğal meyve ve ürünlerle hazırlanan Pink Power Smoothie, sağlıklı içeriğinin yanı sıra meme sağlığı farkındalığının sembol rengi olan pembe renkte olduğu için bu çalışmada özel olarak kullanılacak.

Renk psikolojisinde “sıcak hislere ilham veren, her şeyin yoluna gireceği duygusu uyandıran, olumlu” bir renk olarak tanımlanan pembenin, meme kanseri ile mücadele eden kadınlara umut vermesi amaçlanıyor.