“Temaşa”

“Temaşa”

“Temaşa”

Ressam Karl Talip Kara tarafından kurulan “Galeri Apollon” 20 Kasım Cumartesi günü “Temaşa” isimli disiplinlerarası karma sergisiyle sanatseverlere buluşuyor.

Ressam Karl Talip Kara, 25 yıllık sanat hayatının neticesinde 2021 yılının yazında Galeri Apollon’u kurdu. Galeri her ay gerçekleşecek karma ve solo sergilerle, her yaştan ve her disiplinden sanatçıları sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Galeri Apollon’un bir satış yerinden ziyade, farklı alanlarda çalışan sanatçıların birbirilerinin üretim süreçlerini besleyecekleri bir buluşma alanı olduğunu ifade eden Kara, sanatçıların yaşadığı maddi sıkıntılara dikkat çekerek, bu buluşmaları kolaylaştırmak için satışlardan komisyon almadıklarını belirtiyor.

Sergide “Amine Sultan Tan, Ayşe Biçen, Ayşe Önel, Banu Altınay, Barış Köksal, Belma Bozkurt, Beste Gürel, Biçmen, Can Safa, Cansu Ayyıldız, Ceren Yıldız, Çağrı Gözkonan, Derya Şener Taman, Dilara Nur Kahraman, Emine Aydın, Emine Geçtan, Emine Gökçe Kavi, Füsun Dilli, Gamze Kırşavoğlu, Gaye Küçükkızılkaya, Gizem Peker, Gül Çetin, Gülcan Karadağ, Gülsen Gökçeli Giz, Güneş Alev, Hacer Topbaş Jamini, Hande Çınar, İnci Eyi, Karl Talip Kara, Necla Pamuk, Nesligül Hasdemir, Nesrin Ergün, Özge İzğiş, Tatiana Koparan, Tilbe Sungur, Tuğba Dimitriou, Yeşim Türkeli” eserleri yer alacak.

Sergi 30 Kasım’a kadar Meşrutiyet Mahallesi Piyango Sokak 3B Şişli adresinde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.