Temiz Katar

“Temiz Katar”

“Temiz Katar”

Katar Ulusal Turizm Konseyi’nin, Halk Sağlığı Bakanlığı ile iş birliği yaparak başlattığı öncü girişim, Katar’da iç ve dış turizmi canlandırmayı hedefliyor.

Dünya çapındaki en güçlü ve üst düzey güvenilirlikteki uygulamaların kapsamlı incelenmesinin ardından geliştirilen çok aşamalı Temiz Katar programı, ülkedeki tüm turistik mekanlarda hijyen ve temizlik için olabilecek en yüksek standartların ötesine geçiyor. Temiz Katar programı ilk testlerin ardından, Katar’ın yeniden açılış planının birinci aşaması için geçen Mayıs ve Haziran aylarında başlatıldı. Detaylı inceleme ve sürekli iyileştirmelerle başlangıç aşamasına hazır hale gelen program, restoranlar ve alışveriş merkezleri gibi sektörlerde de uygulanmaya başlıyor.

“Temiz Katar” programı çerçevesindeki koşulları sağlayan oteller, turistler için güvence onayı olan “Temiz Katar” sertifikasını almaya hak kazanıyor. Programın başlamasından bu yana, yaklaşık 100 otel “Temiz Katar” sertifikasını alırken, çok sayıda tesisin de sertifikasyon için inceleme süreci devam ediyor.

Katar Halk Sağlığı Bakanı Dr. Hanan Muhammed El-Kuveyri, Temiz Katar programıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Temiz Katar programının hayata geçirilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin tüm otellerinde Katar sakinlerine güvenli ve sağlıklı bir turizm deneyimi sağlamak için Ulusal Turizm Konseyi ile iş birliği yaparak koronavirüsün (Covid-19) yayılımını engellemek, Katar halkının sağlığı ve refahının sürdürülebilirliği konusundaki başarımızın devamını sağlamak için bu girişimin yaygınlaşması ve diğer sektörlerde de uygulanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”