Trendyol ‘Eşit Değilsek Eksiğiz’ diyor!

Trendyol ‘Eşit Değilsek Eksiğiz’ diyor!

Trendyol ‘Eşit Değilsek Eksiğiz’ diyor!

Trendyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hazırladığı yeni reklam filmi ile  #EşitDeğilsekEksiğiz diyor.

Türkiye ortalamasının üzerinde kadın istihdamı ve onbinlerce kadın girişimcisiyle kadınların iş hayatındaki konumuna katkı sağlayan Trendyol, 8 Mart’a özel hazırladığı filmiyle de eşitliğin önemini vurguluyor.

Trendyol kendi bünyesinde %41, satıcılarındaki %54 kadın çalışan oranlarıyla Türkiye ortalamasının üzerinde kadın istihdamı yaratarak işgücünde cinsiyet eşitliğine önemli katkı sağlıyor. Türkiye’de kadın işverenlerin oranı %10 iken, Trendyol satıcılarının %25’i kadınlardan oluşuyor.

Kadınları dijital ekonomide etkin bir şekilde var olmaları için teknoloji, eğitim, pazarlama ve finansman gücüyle destekleyen Trendyol’da sadece pandemi döneminde 17 bin kadın girişimci satışa başladı. Ayrıca Trendyol’un ikinci el platformu Dolap’taki 1.1 milyon bireysel satıcıdan yaklaşık 400 bini ev kadını ve Dolap üzerinden kullanmadıkları eşyaları satarak ev ekonomisine destek oluyorlar.  Trendyol, daha fazla kadının ekonomiye katılması ve ekonomideki yerinin güçlenmesi için tüm olanaklarıyla çalışmaya devam ediyor.