Yeni moda kum sörfü

Yeni moda kum sörfü

Yeni moda kum sörfü

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), kar tatillerini kaçıran kayakçılar ve snowboardcular için alternatif sunuyor: çölde kum sörfü… Şimdiler turizm atağına kalkan Katar, gezginlere ve tatilcilere farklı alternatifler sumaya devam ediyor. Kısıtlamalar nedeniyle kayak tatilini kaçıranlara çölde kumda kayak keyfine davet ediyor.

Çölde alternatifler;

 Kum sörfü

Katar’ın İç Denizi Khor Al Adaid yakınlarındaki çölde kum sörfü yapmak, maceracıları konfor alanlarından çıkaracak olan büyüleyici bir deneyimdir. Heyecan verici bir deneyim arayanlar, ılık Arap esintisinde kumlardan aşağı kaymanın keyfini çıkarabilir.

Dune bashing

Yeni ve dinamik bir deneyim arayan macera severler için, çölde quad bike ile kum tepelerini fethetmenin heyecanını yaşayın.

Çöl Safarisi

Katar, çöl safarisi için ideal bir konumdur ve ziyaretçilere Doha’dan bir saatten daha kısa bir mesafedeki 11.4372 kilometrelik çölü keşfetme şansı sunar. Ziyaretçiler, profesyonel bir 4WD sürücüsünün sürdüğü klimalı 4×4’lerle Katar çölünde süzülürken heyecan verici bir deneyim yaşayacaklar. Ağzının tadını bilen misafirler, gerçekten eşsiz bir yemek deneyimi için, çöl safarilerini yıldızların altında, mum ışığı eşliğinde bir akşam yemeğiyle sonlandırabilirler.

Deveye binme

Katar, inişli yokuşlu muhteşem çöl tepelerini deve sırtında keşfetmek için mükemmel bir yerdir. Bu görkemli hayvanlar, misafirlere Khor Al Adaid veya Al Wajbah Kalesi gibi yerleri ziyaret dahil benzersiz ve otantik bir deneyim sunacak.