Ruhsal ve bedensel iyileşmenin adresi Six Senses Kaplankaya

Ruhsal ve bedensel iyileşmenin adresi Six Senses Kaplankaya

Ruhsal ve bedensel iyileşmenin adresi Six Senses Kaplankaya

 Six Senses Kaplankaya, ruhsal ve fiziksel iyileşmeyi hedefleyen sürdülebilirlik felsefesi ışığında sunulan izole ve benzersiz deneyimleri ile 1  Mayıs  itibariyle misafirlerini bekliyor.

Six Senses Kaplankaya; Fiziksel ve ruhsal iyilik halini bir bütün olarak değerlendiren Six Senses Kaplankaya, doğa ile yeniden bağ kurmayı hedefleyen ritüellerle alışılmışın dışında bir deneyime davet ediyor. Bütünsel wellness deneyimi anlayışı ve SPA’sıyla Ege’nin eşsiz doğasında beş özel koyda konumlanan kum plajları ve doğayla bütünleşen modern dizaynıyla konuklarını ağırlayan Six Senses Kaplankaya, markanın uluslararası sürdürülebilirlik felsefesi ışığında kusursuz bir konaklama deneyimi sunuyor. Bağışıklık Sistemini güçlendiren, zihinsel dinlenme ve dinginliği hedefleyen programlarına ek olarak; detoks, fitness ve kilo kontrol programları ile sağlıklı yaşam ritüelleri keyifli bir tatil ile buluşuyor. Alanında Dünyaca ünlü wellness uzmanları ve ödüllü şeflerin ziyaretleri ile renklenecek programlarla bu sezon Bodrum’da Six Senses Kaplankaya rüzgarı esecek.

Dr. Ranjan Kapoor yönetimindeki 10 bin metrekarelik alana sahip SPA alanında ruh ve bedeni bütün olarak değerlendiren ve doğaya saygılı wellness programları sunarken; Ayurveda ve yoga  konusunda dünya çapında bir uzman olan Dorelal Singh Thakur’un uzmanlığı misafirlerin hayatında kalıcı olumlu değişiklikler gerçekleştirmeyi amaçlıyor.  Konsept restoranları, zeytin ve servi ağaçlarıyla iç içe nefes kesen doğası, beş farklı özel koyda yer alan eşsiz kum plajları ve keyifli aktiviteleriyle misafirlerine dingin, sağlıklı ve unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Uzmanlar eşliğinde yapılan fitness dersleri, sağlıklı yaşam söyleşileri, spor aktiviteleri, şeflerle birlikte yemek kursları, rehberler eşliğinde trekking, bisiklet gezileri, sürdürülebilirlik ve doğal kozmetik ürün hazırlama gibi özel atölye çalışmaları ile uzun dönem konaklama deneyimini paha biçilmez kılıyor.

Son teknoloji ürünü ekipmanlarla donatılmış farklı fitness stüdyolarında spinning, kardiyo, yoga ve pilates gibi özel fitness koçları eşliğinde yapılabilen aktivitelerin yanı sıra; basketbol, voleybol ve tenis kortları da otelde konaklayan spor tutkunları için farklı alternatifler oluşturuyor.

Ridge Odalar ve Rezidanslar

Otel binasından bağımsız kişiye özel teras, bahçe ve havuz seçeneğiyle sunulan; sağlık ve üst düzey hijyen kurallarına uygun olarak dizayn edilen Ridge Odaları kalabalıktan uzakta yenilenme ve eğlenme imkânı sağlıyor. Gün batımı manzarasıyla Ege Denizi’ne bakan bu odalar, çevresindeki doğa ile uyum içerisinde yer alıyor.

Sürdürülebilirlik felsefesi

Sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında Six Senses Kaplankaya kendi içme suyunu kendisi üretiyor. Sıfır plastik yaklaşımını benimseyen otelde, neredeyse hiç plastik malzeme kullanılmıyor. Misafirlere Earth Lab’de ki atölye çalışmaları ile Six Senses felsefesini hissedecekleri deneyimler  sunuluyor.

Sağlıklı beslenme

Six Senses Kaplankaya, “Eat with Six Senses” programlarıyla Şef John Bakker imzalı menülerle misafirlerine tatil sonrasında da uygulayabilecekleri sağlıklı, dengeli ve sürdürülebilir bir beslenme alışkanlığı sunuyor.

Six Senses Kaplankaya, kendi organik bahçesinden ve bölgedeki zeytin ağaçlarından, yerel balık pazarından ve çevre köylerden gelen doğal yiyeceklerden oluşan menüler sunuyor. Otelin bünyesinde farklı lezzetleri deneyimlemek isteyen misafirler için farklı konseptlerde restoranlar da bulunuyor.

Çocuklara özel

Çocuklar için hem otel binası içerisinde hem de kumsalda “Grow With Six Senses” adında iki ayrı çocuk kulübü bulunuyor. Çocuklara doğayla ve çevreleriyle bağ kurabilecekleri, çevre bilincini artıracak, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitici ve eğlenceli birçok aktivite sunuluyor. Fidan dikmek, çocuk yogası, doğal malzemelerle boyama ve kağıt geri dönüşümü bunlardan sadece birkaçı.