Pause Food, Pause Dergi

Sürdürülebilir gelecek için…

Sürdürülebilir gelecek için…

Mineralli su markası S.Pellegrino, Chef Massimo Bottura ve Lara Gilmore tarafından kurulan ve kar amacı gütmeyen Food for Soul ile küresel ortaklığını duyuruyor. İş birliği ile pozitif sosyal ve çevresel değişimi teşvik etmek ve sürdürülebilir yemek kültürünü güçlendirmek amaçlanıyor.

Geleceği korumak için sorumlu davranan S.Pellegrino, bütün faaliyetleri ve kaynaklarıyla gıda israfına dikkat çekerek sürdürülebilir yemek kültürünü teşvik edecek eğitici faaliyetlere odaklanıyor. Bu misyon doğrultusunda S.Pellegrino, Food for Soul ile başlattığı iş birliğini duyuruyor. Dünya çapındaki “Refettorio” projelerini desteklemek amacını taşıyan bu iş birliği ile gıda sistemimizi iyileştiren, gıda kaybını ve israfını azaltan,  böylece kapsayıcılığı ve esnekliği sağlayan sosyal sorumluluk faaliyetleri desteklenecek. Misafirperverliğin önemine ve gıdanın insan hayatını daha iyi hale getireceğine olan ortak inancı merkezine koyan iş birliğinin değer eşitliği ve kültürel değişim yaratması hedefleniyor.

Bu iş birliğiyle S.Pellegrino, Food for Soul ile birlikte çalışırken küresel çapta yaratıcılık, inovasyon gibi değerlerle mevcut yetenekleri daha da büyüterek gastronomiye yön vermeye devam ediyor. S.Pellegrino ve Food for Soul nesilleri gıda israfını azaltmaya, sosyal kapsayıcılık ve bireysel refahı teşvik eden faydalı tüketim davranışlarını benimsemeye teşvik edecek eğitici uygulamalarlarla daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmada nasıl bir rol oynayabileceklerini göstermek için iş birliğine kendi beceri ve uzmanlıklarıyla katkıda bulunuyor.