KADUM ve Artkolik İşbirliğine imza atıyor

KADUM ve Artkolik İşbirliğine imza atıyor

KADUM ve Artkolik İşbirliğine imza atıyor

Çankaya Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADUM), Artkolik’le işbirliği içerisinde, “Sanat Tarihinde Kadın Sertifika Programı”nı başlatıyor.

20 Mayıs-13 Haziran 2024 tarihleri arasında, seçkin eğitmenler eşliğinde yapılacak çevrimiçi eğitimlerin, son ders ve final programı, 13 Haziran’da Nurol Holding ev sahipliğinde, Sheraton Ankara Otel’inde, şık bir davet eşliğinde gerçekleşecek.

Kapanış programında katılımcılara sertifikaları KADUM Direktörü Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu tarafından takdim edilip, Nazlı Keçili’nin Zorlu PSM’de gerçekleştirmekte olduğu Artkolik Buluşmaları, Ankara’da ilk kez, global çapta takdir edilen sanatçımız Murat Karahan’ın katılımıyla yapılacak ve sanatçının ilham veren hikayelerini dinleme, kendisiyle buluşma fırsatı yakalanırken, bir çay daveti de sunulacaktır. Kapanış davetinde, Tohumluk Vakfı’nın tümü kadın sanatçılardan oluşan ‘Sandıktan Sanata’ karma resim sergisindeki kadın emeğiyle oluşturulan eserler de sergilenecek, eğitimin katılımcısı kadınlar, bu sergiyi gezerek kadınların sanattaki güçlü varlığına bizzat tanıklık etmiş olacaklardır.