Kahvaltıda da kalıpların dışına çıkın!

Kahvaltıda da kalıpların dışına çıkın!

Kahvaltıda da kalıpların dışına çıkın!

Şehrin yeni gastronomi mahallesinin gözde mekânlarından Vandal Galataport, sadece sokak lezzetleri ile değil kahvaltıda da oldukça iddialı.

Dünyanın hemen her ülkesinden çeşitli sokak sanatı örneklerini ve sokak lezzetlerini bir araya getirme fikri ile yola çıkan İstanbul’un en sıra dışı mekânlarından Vandal, kahvaltıda da kalıpların dışına çıkıyor.

Ekspres kahvaltıdan dolu dolu kahvaltıya, bazlama tostlardan poşe yumurtalara kadar pek çok seçenek barındıran menü, günün ilk öğününden alacağınız keyfi maksimum düzeyde yaşatıyor. Otlu, mantarlı, peynirli omlet çeşitlerinin yanı sıra pastırmalı, sucuklu ve kavurmalı gibi yumurta alternatiflerine yer verilen menüde, kahvaltıda hafif beslenmeyi tercih edenler de unutulmamış. Muz, kivi, çilek, frambuaz, böğürtlen, yaban mersini ve yoğurt ya da sütle hazırlanan Granola, güne hafif bir başlangıç yapmak isteyenler için harika bir seçim. Kızarmış tam buğday ekmeği üzerine avokado ve poşe yumurta ile hazırlanan Avokado Poşe Yumurta ve sebzeli mücver üzerine poşelenmiş yumurta Benedict Usulü Mücver ise yağsız pişirme yöntemi ile formuna ve sağlığına dikkat edenler için ideal bir kahvaltı alternatifi.