Mallorca'da sonbahar fiesta zamanı demektir

Mallorca’da sonbahar fiesta zamanı demektir

Mallorca’da sonbahar fiesta zamanı demektir

Tüm dünyada olduğu gibi dini ve turistlik festivaller şehirlere renk, heyecan ve canlılık getiriyor. Mallorca’da yerel onlarca festivallerden bir kaçını sizinle paylaşacağız. Gurme festivallerden kırsal festivallere kadar renkli festivaller Kasım ayında da devam ediyor.

Mallorca’da Kasım 2021 Festivalleri

—-Pollença Fira d’Artesania

Yer: Mallorca – Tarih: 08-11 Kasım 2021

Pollensa’daki Fira d’Artesania, adada yapılan yerel zanaat ürünlerinin satışının yapıldığı ticari bir festival. Noel alışverişi içinde idealdir. Bu festivalde şehir içinde yöresel kıyafetlerin yanı sıra tarihi kostümlü geçit törenlerinde yapılmakta.

—-Dijous Bo

Yer: Mallorca – Tarih: 12-14 Kasım 2021

Mallorca’daki en büyük festival. Kasım ayında adanın yerel el sanatları ve mutfağı kutlamak için bir araya gelinen festival. Gurme ve el sanatlarına düşkünler için ideal bir festival…

—-Mancor de la Vall’de

Yer: Mallorca -12-15 Kasım 2021

Meşhur Mallorca mantarı için yapılan bir etkinlik. Yağmurdan sonra meşe ağaçlarının altında dolaşan birini görürseniz bilin ki, nefis Mallorca mantarı l’esclata-sang’ı arıyordur. Hem yürüyüş hemde finalde lezzetli bir yemek için mantar toplamak farklı bir deneyim olabilir.

—-Feria del Vino

Yer: Mallorca – 24-26 Kasım 2021

Ülkemizde pek bilinmese de Mallorca, bağcılık dünyasında güçlü bir rakip. İkliminden dolayı farklı ve buruk şarapları ile bilinen Mallorca, değerli üzümlerini ve şaraplarını tattırmak için düzenlediği bir festival…