Nestlé Waters’dan çevreci adım

Nestlé Waters’dan çevreci adım

Nestlé Waters’dan çevreci adım

Ambalajlı su sektöründe faaliyet gösteren Nestlé Waters, lojistik faaliyetlerini çevre dostu araçlarla yapacak.

Elektirikli araçlar ile dağıtım Haziran 2024 tarihi itibarıyla İstanbul, Tekirdağ, Kayseri ve Aksaray’da 21 elektrikli araçla sevkiyata başladı.

Yılda yüzde 90 daha az karbon salımı sağlanacak

Gerçekleştirilen törende, enerji krizinin yol açtığı olası tehditler nedeniyle kaynakları riske atmadan üretim ve tüketim dengesinin korunması gerektiğinin altını çizen Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Fausto Tazzi sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Sürdürülebilir bir geleceğin mihenk taşlarından biri olan enerji krizleriyle mücadele için 2030 yılına kadar yüzde 40 karbon emisyonu azaltılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda yenileyici, kapsayıcı ve döngüsel bir sistem için faaliyetlerimizi şekillendirirken lojistikte enerjiye ihtiyacımız oldukça fazla. Dağıtım zinciri operasyonlarımızda daha yalın ve temiz bir lojistik ağı tasarlayarak gezegenimizin geleceği için çözüm üretiyoruz. Doğa dostu, sıfır emisyon sağlayan elektrikli araçlara geçiş projemiz kapsamında şirket araçlarımızın 21 adedini değiştirerek sürecimizi başlattık.

Böylece yılda 300 ton karbon salımını engelleyeceğiz. Nestlé Waters, gezegenimizi iyileştirecek ve gezegenden aldıklarımızı geri verecek yeni yollar keşfetmeye devam edecek.”