Özlem nihayet bitti…

Özlem nihayet bitti…

Pandemi etkisi küresel ve global olunca Bodrum’da nasibini aldı maalesef.

Nisan ayında tüm oteller, restoranlar hazırlıklarına başlayıp heyecanla misafirlerini bekliyorlardı.

Bu yıl sezon maalesef öyle olmadı.  3 ay aradan sonra önce sağlık ve güvenlik diyerek maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları ile karşılamaya başladı. Buda tatil için hiç ama hiç alışılmamış bir karşılama oldu. Çünkü rahatlamak ve eğlenmek için gelen misafirler için de çalışan için de zor bir durum oldu.

İşte bu duruma hazırlanarak başlayan oteller restoranların %90’ı açmaya başladı.

1 Temmuz itibarı ile Zeytinada Otel, Sentidio Bell Azur, Liv by Bellow bu otellerin hepsinin konseptleri farklı …

Bundan dolayı bu otellerin isimlerini vererek yazdım. Zeytinada oda kahvaltı ve yarım pansiyon,

Sentidio Bellazur herşey dahil, Liv by Bellazure tam pansiyon. Yani müşteri hangi konsepti isterse bulabiliyor her kesimin zevkine ve tercihine göre konaklama seçeneği var. Buda Bodrum’un güzelliği ve alternatifi tabii ki. Bu üç otelin önceliği yüzde yüz misafir memnuniyeti önceliği olan oteller.

Bundan dolayı boş kalırız diye hiç kaygıları yok. Her zaman olumsuz krizlerde öne çıkan daimi müşteri ve memnun müşteri işletmek öne çıkar tabi ki.

Bodrum merkezde de Eskiçeşme Oteli unutmamak lazım. Oda kahvaltı hizmet veriyor. Çünkü akşam yemeğinde Memedof , Gemibaşı , Yelken ve Gonca Balık’ta rakı balık… Daha ne olsun!

Bodrum zenginliği…

Tabi ki Bodrum’da sıkılma diye kimsenin bir derdi olamaz. Ne ararsanız bulabilirsiniz. En pahalısını ve en ucuzundan herkese her cüzdana hitap ediyor.

Benim şahsi fikrim Lahmacunu 15,00 TL ye yiyende Bodrum’da olsun, 75 TL’ye lahmacun yiyene de kimse karışmasın. Herkes kendine göre yaşasın, tatil yapsın.

Bunu neden mi yazıyorum?

Çünkü sürekli gündemde… ” Bodrum kazık bir yer” “Lahmacun 75,00 olur mu” konuşmalar var. Bundan dolayı yazma gereği duydum.  En başta dediğim gibi, Bodrum’da her keseye hitap eden otel ve restoranlar var.

Özet olarak Bodrum Turizmin gereğine göre hazırlıklarını bitirdi, herkes hazır. Özlem artık bitti… Herkes elini çabuk tutsun yaz bitiyor…