Pause Food, Pause Dergi

Ziyade Fasıl yenilenerek kapılarını açtı

Ziyade Fasıl yenilenerek kapılarını açtı

Kendine has özel mezeleri ve eğlencesi ile lezzet ve kaliteli eğlence tutkunlarının pandemiden önce müdavimi olduğu Ziyade Fasıl, iç mekân tasarımında ve menüsünde yaptığı yaza özel değişikliklerle yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı.

Pause FOOD, Pause Dergi

İşletme ve mutfak Şef Özlem Mekik’e emanet

Kozyatağı Hilton Otelinin içinde yer alan mekanda, işletmeci şef Özlem Mekik’in hazırladığı menü hem lezzetleri hem sunumları hem de tatlarıyla iştah kabartıyor. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini kendi özel reçetesiyle harmanlayan Dünyaca ünlü Master Chef Özlem Mekik,  coğrafi işaretli ve mevsim ürünleri ile hazırladığı menüde; ciğer, pazı sarma, ziyade soslu börek ve 8 farklı ottan oluşan Ziko mutlaka tadılması gerekenler arasında yer alıyor. Ziko’nun içindeki otları sır gibi saklayan Mekik, “Ne yaparsanız yapın, tadını kimsenin bulamayacağı bir lezzet” diyerek iddiasını sürdürüyor.

Ana menüde yer alan 14 çeşit baharattan oluşan mantar soslu bonfile ise damaklarda farklı bir ahenk oluşturuyor. Lezzetli yemek sunmayı ilke edinen Mekik’in pazı sarması ve irmik helvası da bağımlılık yaratıyor. Mekan; sadece sunduğu özgün lezzetlerle değil, yenilenen dekorasyonu ve yarattığı atmosfer ile konuklarına eşi benzeri bulunmaz bir deneyim yaşatıyor.

Pause Food, Pause Dergi

Hijyen ön planda

Öncelikle insan sağlığına önem veren Mekik, pandemide duvar kağıtlarını kaldırıp bakteri ve Marcellopaint’in mikrop barındırmayan özel duvar boyasıyla mekana çok zarif bir sıcaklık kattı. Ünlü mimar Dilek Aşıcı’nın dokunuşuyla ferah oturma alanlarına kavuşan mekan şık tasarımıyla yemek keyfini ikiye katlıyor.

Gelenleri duygudan duyguya sürükleyen fasıl ekibi başta olmak üzere Roman Şov, Zenne & Oryantal gösterileri ve DJ performanslarıyla Ziyade Fasıl, yine eğlencenin nabzını tutuyor.