Lobide İsmail Acar dokunuşu

Lobide İsmail Acar dokunuşu

Lobide İsmail Acar dokunuşu

CVK Park Bosphorus Hotel yenilenen lobi alanını, dünya ünlü Türk sanatçı İsmail Acar’ın yağlı boya tablosu ile sanatla buluşturdu.

“Bir İstanbul Masalı” adlı yağlı boya tablosu ise konuklarını kentin tarihine bir yolculuğa çıkaran Ressam İsmail Acar, İstanbul’un birçok yüzünü bu tabloda buluşturdu.

Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle yapılan 264 cm x 664 cm ebatlarındaki bu eser, bugüne kadar bir otel lobisinde sergilenen ve İstanbul’u konu alan en büyük sanat eseri olma özelliği taşıyor. Dolmabahçe Sarayı’ndan Galata Kulesi’ne, Ayasofya’dan Aşkenaz Sinagogu’na, Süleymaniye Camii’nden Taksim Atatürk Cumhuriyet Anıtı’na kadar şehrin ikonik eserlerini benzersiz bir ahenkle bir araya getiren “Bir İstanbul Masalı”, artırılmış gerçeklik deneyimi de sunuyor. Sanatseverler, eser üzerindeki Yılanlı Sütun, Fatih Sultan Mehmet, İO ve Poseidon, Bulgar Kilisesi, Dört At Heykeli, İkinci Ayasofya ve Park Hotel gibi figürleri cep telefonundan tarayabilecek ve bu 6 farklı ikonun hikâyesini dinleyebilecek.