Marriott International Türkiye’de yeni görevlendirme

Marriott International Türkiye’de yeni görevlendirme

Marriott International Türkiye’de yeni görevlendirme

Marriott International Türkiye bünyesinde yer alan, stil ve sanat odaklı yaşam tarzı oteli 5 yıldızlı Le Méridien Istanbul Etilere Genel Müdür olarak Sinan Udil atandı.

Otelcilik sektöründe 30 yılı aşkın deneyimi, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleriyle Le Méridien Istanbul Etilere marka ve kültür yapılanması alanlarında da liderlik edecek olan başarılı genel müdür, Kasım ayı itibariyle görevine başladı.

Sinan Udil kimdir?

Eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüyle başlayan Sinan Udil, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Otelcilik kariyerine yiyecek-içecek departmanıyla 80’lerin sonunda başlayarak yoğun bir tempoya giriş yaptı. Otel ve restoran operasyonlarında edindiği tecrübeyle 1992 yılında Yiyecek Müdür Yardımcısı göreviyle Sheraton Ankara’da çalışmaya başladı. Ardından 6 yıllık yurtdışı deneyiminde otel müdürlüğü görevini üstlendikten sonra Türkiye’ye genel müdür yardımcısı olarak dönüş yaptı. Kariyeri boyunca farklı zincirlerde yöneticilik yapan Udil, 2006 yılında Kazakistan’da ilk genel müdürlük görevini üstlendi.