Favori mekanım oldu

Bodrum’dan döndükten sonra İstanbul’a ve okula adapte olmaya çalışıyorum. Derslerden fırsat buldukça dışarı çıkıyor, mini alışverişler yapıyor ve güzel bir yemek ile haftamı güzelleştiriyorum. Nişantaşı’nda yaşamama rağmen Beymen Brasserie ilk kez gittim. Beymen’de alışveriş sonrası, mola vermeye girdiğimiz bu yer beni büyüledi. Huzur veren atmosferi, lezzetleri, içten davranışlı personelleri ile dört dörtlük bir mekan. Hangi lezzetleri tattığıma gelince, Bolenez soslu makarna, Karides kokteyl,  Steak au Poivre ve trüflü patates. Tatlılarda Frambuazlı cheesecake tercihim oldu.

Ahu kokteyli

Büyük jest

Beymen Brasserie çalışanlarından alkolsüz meyve kokteyli istedim. Benim için özel bir kokteyl hazırladılar. Kokteylin adını sordum. Adı yok dediler ama senin adını koyabiliriz dediler. Şimdi bu kokteylin adı ‘Ahu’ oldu. Bu jest çok hoşuma gittim. Adımı taşıyan kokteyl şimdi her gittiğimde masama geliyor. Tüm Beymen Brasserie çalışanlarına bu jestleri için çok teşekkür ediyorum.

Ahu Ayşenaz Çağdaş

İki yeni ürün keşfettim

Yazın Bodrum’da plajlarında artık bir ritüel haline gelen midye dolma, benimde yazları en sevdiğim lezzetler arasında. Yerel esnaftan aldığımız ve hijyenini her zaman sorguladığım ama lezzetine karşı koymadığım bir lezzet. Geçen günlerde yeni bir ürün keşfettim.

Beyaz Midye tarafında üretilen Enginarlı Midye Dolma. Midye dolama kapaklı vakumlu ambalajlarda, strerilize edilerek pişirilmiş ve işlem sonrası paketi ilk siz açıyorsunuz. Deniz kokusu ve lezzetine bayıldım. Tavsiye ederim.

Izgara enginar kalbi

Arada abur cubura gözüm kaysa da sağlıklı beslenme konusunda prensip sahibiyim. Son dönemde okula öğle yemeği olarak çeşitli salatalar yapıp götürüyorum. Annemin hazırladığı enginarla bitince markete gidip enginar aldım. Metro Chef’in ızgara enginarı görünce deneme amaçlı bir tane aldım. Izgara tekniğiyle pişirilmiş, yarım kesilmiş enginar şimdilerde salatamı renklendiren malzeme oldu. Ben çok beğendim ve hemen buzdolabıma ekstradan birkaç tane daha aldım.

Ahu Ayşenaz Çağdaş

Ahu Ayşenaz Çağdaş

Children’s Menu / ahuaysenazcagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI