Sömestr demek kayak demek

Beklenen tatil geldi. Her yıl olduğu gibi bu yılda sömestr tatilinde rotamızı Uludağ’a çevirdik. İlk hafta okulun verdiği derslerin tümünü tamamladım ve kalan son haftayı da kayak tatilinde geçirme fırsatı buldum.

Uludağ olmadan kış olmaz

Bu yılda Uludağ’da en sevdiğim otelde konakladık. Ağaoğlu My Mountain Hotel… Kaldığım diğer oteller arasında hizmet kalitesi en yüksek otel. Yemeklerde bir harika…

Mini bir anı paylaşayım. Kartalkaya’da kaldığımız bir otelde gece çorbası içmek istedik. Gerçek bir çorbaydı. Tarhana, mercimek işkembe çorbasının bir birine katıp vermişler.  Midem bulandı. O otel benim için bitti.  Bir daha da gitmedim.

Küresel ısınma Uludağ’ı da vurmuş. Normalde kar yağışının yoğun olacağı bir sezonda gitsek de kar konusunda kısır bir sezon olmuş. Ama yine de beni kayak keyfime engel olmadı. Kayağın ve karın tadını çıkardım. Uzun zamandır istediğim karlar içinde sıcak havuz keyfini bu yıl yaptım. Harika bir deneyim oldu.

Selin Ciğerci mi?

Annem ile farklı yerlerde tırnak ve saç yaptırmaya birlikte gittim. Son bir yıldır tırnaklarımızı Nişantaşı’nda bulunan Selin Ciğerci’nin sahibi olduğu Selin Beauty gidiyoruz. Ve gerçekten işlerinde çok başarılılar. Çalışanlarda çok tatlı insanlar. Uludağ öncesi tırnaklarımı yaptırmak istedim ve arkadaşım ile birlikte Selin Beauty’e gittim. Randevu saatimiz beklerken kapıdan Selin Ciğerci girdi. O kadar cana yakın davrandı ki bizi mest etti. Buradan ona sevgilerimi yolluyorum.

Özel günlerin lezzetleri burada!

Çırağan Sarayı’nın online alışveriş sitesi Çırağan Palace Shop’u duymayanınız var mı?  Lezzet ve hijyen konunda güvenmediğim hiçbir yerden sipariş vermem.

Özel günlerde de çok renkli ve lezzetli ürünler hazırlıyorlar. Bu yıl annem ve babama Sevgililer Günü için sürpriz yapacağım.  Çırağan Palace Shop’dan Sevgililer Günü’ne özel yapılan pasta ve makaronlardan sipariş vereceğim. Pasta anne ve babama makaronlarda tabi ki bana… ciraganpalaceshop.com/magaza/romantik-hediyeler

Mart ayında görüşmek üzere… Sevgi ile kalın.

Ahu Ayşenaz Çağdaş

Ahu Ayşenaz Çağdaş

Children’s Menu / ahuaysenazcagdas@gmail.com

DİĞER YAZILARI