Hüseyin Cahit Derman’ın gözünden İstanbul, tarihi Kethüda Hamamı’nda

Hüseyin Cahit Derman’ın gözünden İstanbul, tarihi Kethüda Hamamı’nda

Klasik resmin önemli ressamlarından Hüseyin Cahit Derman’ın İstanbulum adlı sergisi, tarihimizin en önemli mekanlarından biri olan Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle buluşmayı bekliyor. Beşiktaş Belediyesi tarafından sergi ve etkinlik salonuna dönüştürülen Hüsrev Kethüda Hamamı, sanatın tarihle buluştuğu büyüleyici bir mekan. İstanbul’un benzersiz anlarını kusursuz şekilde resmeden Derman’ın eserleri, sergilendiği tarihi alanın büyüleyici atmosferinde yepyeni bir boyut kazanıyor. Derman’ın “İstanbulum” isimli kişisel resim sergisi, 18 Kasım – 16 Aralık 2017 tarihleri arasında Kethüda Hamamı Beşiktaş Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Ali Omar, “Öne Çıkan” ile enerjiyi tekrar yorumluyor

İnsan formunda ki güncel değişiklikleri, ruh ve egoyu sorgulayan bir görsel şölen görmek isteyenler için, Ali Omar’ın son sergisi “Öne Çıkan” biçilmiş kaftan. Gerçekliğe hayran olan, fakat ayrıntılarda ki güzelliği kaçırmamıza sebep olan bir realiteyi reddeden ve bunun yerine kendine has bir güzelliği olan bir boyut yaratmayı tercih eden Omar’ın eserleri 16 Kasım – 16 Aralık 2017 tarihleri arasında artgalerimBEBEK’te sanatseverlerin ziyaretine açık.

Zaman kavramını 109 ayrı sanatçı ile İstanbul Modern “Sanatçı ve Zamanı” sergisinde yeniden deneyimleyin.

En önemli edebiyatçılarımızdan biri olan Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında” sözlerinden yola çıkan “Sanatçı ve Zamanı” sergisi, Nuri Bilge Ceylan, Canan Dağdelen, Selma Gürbüz, Hale Tenger, Kutluğ Ataman’ın da içinde bulunduğu 109 sanatçının kendi zamanlarını nasıl deneyimlediklerini, zaman karşısında duydukları kaygı ve düş kırıklıklarını sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçıların zaman fikri etrafında birey olarak kendilerini ve eserlerini nasıl konumlandırdıklarını görmek isteyenler “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisini İstanbul Modern’de ziyaret edebilir.

Dünya’nın en büyük ve kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi, UNIQ İstanbul’da

Da Vinci’ye adanmış en önemli sergilerden biri olarak görülen “Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da” sergisi, 14 Aralık tarihinde UNIQ Müze’de sanatseverlerin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor. Belçika’da prömiyerini yapan bu uluslararası sergi, dünya turuna İstanbul’da başlıyor. Sanatçının eskizleri baz alınarak yapılan replikalarla birlikte, orijinal el yazmaları, tablolar ve çizimlerin de dahil olduğu sergi 7 Nisan 2018’e kadar sanatseverlerin huzurunda.

Çizginin Ötesi’ni 12 farklı sanatçının gözünden Zorlu PSM’de deneyimleyin

Farklı disiplinlerden 12 ayrı sanatçının buluştuğu bu sergide,  her bir eser bu kendi hikayesini anlatarak sanatseverlerle ile diyalog kurmaya, onları çizginin ötesine taşımaya çalışıyor. İstanbul’un yapısını fiziksel yapılar ve gelişmiş teknolojilerle anlatan Across the Line sergisi 25 Aralık 2017 tarihine kadar Zorlu PSM’de.